1

Vítejte!

Vítejte na stránkách projektu Tour de Kanada!

Projekt vznikl díky společnému úsilí mě, Ladislava Eliáše, a Azylu opuštěných psů Libeň. Více se o nás můžete dozvědět v sekci “Kdo Jsem” a “Psí útulek v Libni”.

Cílem těchto stránek je podávat vám pravidelné zpravodajství o průběhu projektu Tour de Kanada, který probíhá v létě 2018 na dvou různých místech současně, a to v Kanadě a v České republice.

Kanadskou část jsem si vzal na starost já, a mým úkolem je ujet cca 8000 km napříč Kanadou, druhou největší zemí na světě, na kole, a pokud možno s minimálními náklady. Pojedu podobnou trasou, jakou se v roce 1980 rozhodl běžet Terry Fox v rámci svého Maratonu naděje.

O tu těžší část, která se odehrává u nás, v České republice, se postará Hanka Tesařová a další pracovníci Azylu opuštěných psů Libeň, a spočívá v jejich každodenní péči o hladký chod útulku a jeho zvířecí obyvatele, kteří, na rozdíl ode mě, neměli to štěstí, aby si mohli sami vybrat, kde letošní rok stráví. Zde, oproti kanadské části, rozumné hospodaření s finančními prostředky není otázkou volby, ale nutnosti.

Podrobnější informace naleznete v sekci O Tour de Kanada.

Doufáme, se vám Tour de Kanada bude líbit, a že o nás budete číst s chutí. Budeme rádi, když nám budete psát, když Azyl opuštěných psů Libeň navštívíte nebo mu jinak pomůžete, a  pokud jste sami v Kanadě, můžete se ke mně na kousek cesty přidat, případně se můžeme alespoň na chvíli potkat, až pojedu přes vaše město.

Začínáme 28. června!

Ještě jednou vítejte!

 

Ladislav Elias

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *